Uno & Östen Kristiansson, spegel och bord, Luxus
Klubbat för:
5000 SEK
Utropspris
6 000-8 000 SEK
UNO OCH ÖSTEN KRISTIANSSON, spegel med bord, Luxus, omkring 1960-tal, fanerade med jakaranda, bordets ben av stål, spegeln med små inläggningar i vitmetall, spegeln etikettmärkt Luxus, bordets höjd 40, 42 x 42 cm, spegeln 121 x 47 cm
LITTERATUR
Avbildade i Luxus katalog från 1961.
119
2021-05-25