Wilhelm Kåge, fat, Gustavsbergs studio, Farsta
Klubbat för:
6000 SEK
Utropspris
6 000-8 000 SEK
WILHELM KÅGE, fat, Gustavsbergs studio 1940-50-tal, "Farsta Rost", ristad dekor av en fisk, glaserad i brunt, halmgult och gråblått, signerat GUSTAVSBERGS STUDIO KÅGE FARSTA, 30x30 cm, obetydlig överglaserad tillverkningsnagg
285
2021-05-25