Wilhelm Kåge, fat, Gustavsbergs studio, Farsta

Klubbat för:

6000 SEK

Utropspris

6 000-8 000 SEK

WILHELM KÅGE, fat, Gustavsbergs studio 1940-50-tal, "Farsta Rost", ristad dekor av en fisk, glaserad i brunt, halmgult och gråblått, signerat GUSTAVSBERGS STUDIO KÅGE FARSTA, 30x30 cm, obetydlig överglaserad tillverkningsnagg

285

2021-05-25