Lars Bygdemark, Det fria perspektivet 1991
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
3 000-4 000 SEK
BYGDEMARK, LARS. Det fria perspektivet. Flygbilder av svenska landskap. Helsingborg (Svenska Turistföreningen) 1991.
4:o. Färgplanscher.
Förlagets gröna originalklotband. Skyddsomslag. I förlagets gröna linnekassett. Författarens namnteckning på smutstitelbladet. Bibliofilupplaga tr. i 100 numrerade ex. och 10 HC-exemplar, detta nr HCIX. Med en löst bifogad signerad (både på bild o. passepartout) kopia ( 36x29,5 cm.) i färg av en av bokens bilder.
6229
2015-06-16