Gamla Stan i 2 blad 1900-tal
Klubbat för:
500 SEK
Utropspris
1 500-1 800 SEK
Tryckt karta / planritning över Gamla stan i två blad, tidigt 1900-tal, kolorerad blå vattenlinje. Mått 1090x810 mm totalt, varje blad 540x810 mm. Uppfodrat på väv, veck, något solkad, nummer 21 och 22 i hörnen. 2 blad.
Proveniens: Dr Peter Wallenbergs (1926-2015) samlingar.
6254
2016-12-20