Gamla Stan i 2 blad 1900-tal

Gamla Stan i 2 blad 1900-tal
Gamla Stan i 2 blad 1900-tal
Gamla Stan i 2 blad 1900-tal
Gamla Stan i 2 blad 1900-tal

Klubbat för:

500 SEK

Utropspris

1 500-1 800 SEK

Tryckt karta / planritning över Gamla stan i två blad, tidigt 1900-tal, kolorerad blå vattenlinje. Mått 1090x810 mm totalt, varje blad 540x810 mm. Uppfodrat på väv, veck, något solkad, nummer 21 och 22 i hörnen. 2 blad.

Proveniens: Dr Peter Wallenbergs (1926-2015) samlingar.

6254

2016-12-20