Tittskåpsvy över Stockholm sent 1700-tal

Klubbat för:

1700 SEK

Utropspris

1 500-2 000 SEK

TITTSKÅPSPLANSCH. Vue generale de la ville de Stokholm. Paris (chez Mondhare) utan år (sent 1700-tal).

Kolorerad graverad plansch över Stockholm. Ca 220x380. Något veck. I blå passepartout.

Proveniens: Dr Peter Wallenbergs (1926-2015) samlingar.

6251

2016-12-20