Tittskåpsvy över Stockholm sent 1700-tal
Klubbat för:
1700 SEK
Utropspris
1 500-2 000 SEK
TITTSKÅPSPLANSCH. Vue generale de la ville de Stokholm. Paris (chez Mondhare) utan år (sent 1700-tal).
Kolorerad graverad plansch över Stockholm. Ca 220x380. Något veck. I blå passepartout.
Proveniens: Dr Peter Wallenbergs (1926-2015) samlingar.
6251
2016-12-20