Med originalakvarell av Oskar Bergman
Klubbat för:
Osåld
Utropspris
5 000-6 000 SEK
OSKAR BERGMAN. CARLSUND, OTTO G. Oskar Bergman. En studie. 1940. 1 signerad originalakvarell ca 165x100 O. Bergman, kol. plr o.a. ill.
Oskuren i originalomslag, bruntonat i marginalerna, blekt rygg. Upplaga tryckt i 50 nr. exemplar, detta nr 16.
6035
2019-12-11