Arkiv

Böcker, Kartor & Handskrifter - Page 14

Piscator Moholy Nagy and Politische Plakat 3 vol.

Eric Johansson Flickporträtt etsning

Elegie d´Ihpetonga with Picasso lithographs 1949

Two etchings by Renoir in Die Impressionisten 1914

Samlingsband litograferad musik 1820-tal

Eric Johansson Självporträtt

Eric Johansson Självporträtt

Svanberg 8 original signed lithographs 1950

Tiffany favrile glass, illustrated catalogue 1899

Eric Johansson Soldyrkan akvarell

Eric Johansson skiss till träsnitt Soldyrkan

Svensk arkitektur red. Hökerberg 3 vol.

Eric Johansson Die Hütte träsnitt 2 st, 1 signerad