Bordspendyl av Petter Ernst

Bordspendyl av Petter Ernst
Bordspendyl av Petter Ernst
Bordspendyl av Petter Ernst
Bordspendyl av Petter Ernst
Bordspendyl av Petter Ernst
Bordspendyl av Petter Ernst

Klubbat för:

9 500 SEK

Utropspris

12 000 SEK

BORDSPENDYL, stockholmsarbete i rokoko, signerat Ernst, Stockholm (Petter E. 1714-1784), förgyllt trä, halvslag, höjd 66

Smärre skador, renoverad, 2 glas saknas, omförgylld

100106

2011-09-09