Edward Hald Orrefors ljusstakar slipgraal
Klubbat för:
2 000 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LJUSSTAKAR, 3 st, Edward Hald, Orrefors 1949 och 1951, slipgraal, dekor av ränder i violett, ljushållare i klarglas, signerade Orrefors Sweden S.Graal nr 1344 respektive 403 L E.Hald, höjd 27 respektive 22, en ljushållare med nagg
100127
2011-09-06