Edward Hald Orrefors ljusstakar slipgraal

Klubbat för:

2 000 SEK

Utropspris

3 000 SEK

LJUSSTAKAR, 3 st, Edward Hald, Orrefors 1949 och 1951, slipgraal, dekor av ränder i violett, ljushållare i klarglas, signerade Orrefors Sweden S.Graal nr 1344 respektive 403 L E.Hald, höjd 27 respektive 22, en ljushållare med nagg

100127

2011-09-06