Einar Nerman karikatyrer

Einar Nerman karikatyrer
Einar Nerman karikatyrer
Einar Nerman karikatyrer
Einar Nerman karikatyrer

Såld för:

2 600 SEK

Utropspris

1 800 SEK

NERMAN, Einar (1883-1983): 7 st, Karikatyrer, bl.a. "Robert Loraine", "LIttle Nelly Kelly", Meny, Anna Norrie samt litografi av Hertigen av Windsor, signeradeNerman, litografi, tusch, mm, varierande format, med dedikationer

med dedikationer

100409

2011-09-08