Nils Kreuger oljemålning

Nils Kreuger oljemålning
Nils Kreuger oljemålning
Nils Kreuger oljemålning
Nils Kreuger oljemålning
Nils Kreuger oljemålning
Nils Kreuger oljemålning

Klubbat för:

21 000 SEK

Utropspris

15 000 SEK

KREUGER, Nils (1858-1930): Getterön vid Varberg, signerad och daterad M. Kreuger Warberg 1908. olja på pannå, 45x54,5
LITTERATUR: Kjell Boström: Nils Kreuger, Stockholm 1948, katalognr 444

100539

2011-09-08