John Kindborg oljemålning
Klubbat för:
8 200 SEK
Utropspris
8 000 SEK
KINDBORG John (1861-1907): Skogsmotiv, signerad och daterad John Kindborg -88, olja på duk, 46,5x61
PROVEIENS: Överste C. S. R. Kempff, Stockholm
UTSTÄLLD: John Kindborg, Minnesutställning, Ekströms konsthall, Stockholm 1948, katalognr 19
101483
2011-09-16