Vängåvan till Hjalmar Söderbergs 50-årsdag

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

Vängåvan till Hjalmar Söderbergs 50-årsdag, Stockholm 1919, etsning CARL LARSSON, träsnitt Sigge Bergström, litografi Albert Engström och Yngve Berg, torrnålsetsning Torsten Schonberg och AXEL FRIDELL, samtliga signerade, originalomslag, nr 239/300 upplaga (privattryck)

Något nött omslag, några fläckar, namnteckning

102175

2011-09-22