Golvurnor Kina
2011-09-19
102257
| Klubbat belopp | Osåld |
| Utropspris | 6 000 SEK |
URNOR med hänklar, 1 par, Kina, 18/1900-tal, porslin, dekor i emaljfärger, höjd 54 cm
Båda med lagningar i brättet och foten, slitage, delvis senare dekor