Front till åkdyna, Skåne
Klubbat för:
350 SEK
Utropspris
800 SEK
ÅKDYNA, front till, Skåne, 1800-tal, polykromt yllebroderi i schatter- och knutsöm på mörkblå yllebotten, motiv föreställande blommor och hjort, märkt KED & ISOI, längd 82 cm
skador, slitage och lagningar
102459
2011-09-25