Front till åkdyna, Skåne

Front till åkdyna, Skåne
Front till åkdyna, Skåne
Front till åkdyna, Skåne
Front till åkdyna, Skåne

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

800 SEK

ÅKDYNA, front till, Skåne, 1800-tal, polykromt yllebroderi i schatter- och knutsöm på mörkblå yllebotten, motiv föreställande blommor och hjort, märkt KED & ISOI, längd 82 cm

skador, slitage och lagningar

102459

2011-09-25