Matservis Rörstrand

Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand
Matservis Rörstrand

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

2 000 SEK

MATSERVIS, ca 61 dlr., tidigt 1970-tal, Rörstrand, "Viking", bestående av 12 mattallrikar, 13 assietter, 6 ölsejdlar, kanna, tekanna, 7 tekoppar, sockerskål, gräddkanna, 7 kaffekoppar, 4 soppskålar, 2+3 skålar, karott med lock, 2 uppläggningsfat

Mattallrikar med slitage

102661

2011-09-23