Bordslampa Ryssland

Bordslampa Ryssland
Bordslampa Ryssland
Bordslampa Ryssland
Bordslampa Ryssland
Bordslampa Ryssland
Bordslampa Ryssland
Bordslampa Ryssland
Bordslampa Ryssland

Klubbat för:

6 000 SEK

Utropspris

8 000 SEK

BORDSLAMPA, 1800-talets andra hälft, enligt uppgift Ryssland, förgylld och patinerad brons, kupa av glas, höjd 66 cm

Ursprungligen fotogenlampa

102800

2011-09-24