Spegel sengustaviansk Olof Wetterberg

Klubbat för:

18 000 SEK

Utropspris

10 000 SEK

SPEGEL, sengustaviansk, signerad OVB (Olof Wetterberg, spegelmakare och svärdfejare i Jönköping och Kalmar 1784 - 1803/10), Kalmars hallstämpel, delvis träskuren ornamentik, delvis i gjutet pastellage, förgylld med slagmetall, 145x162 cm

103138

2011-09-26