Stig "Slas" Claesson färglitografier

Stig
Stig

Klubbat för:

3 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

CLAESSON, Stig (Slas) (1928-2008): 6 st, Ur portföljen Vår i Stockholm, signerade och daterade -70, färglitografier, 169/260, 37x51 cm, Bladens titlar: "Malongen - Malmgårdsvägen", "Mosebacke", "1 maj", "Saltsjön", "Tegelviken", "Söder Mälarstrand"

Några blad ur passepartout

104023

2011-10-02