Smörterrin samt saltkar i porslin Kina 1700-tal
Klubbat för:
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SMÖRTERRINER, 2 st, varav en med lock och fat, SALTKAR, porslin, Kina, Qianlong (1736-1795), dekor i underglasyrblått av flodlandskap, saltkarets höjd 3,5, smörterrins total höjd 9 cm
Fatet med lagning, saltkaret med nötningar
104646
2011-10-12