Väggvaser askar assietter skål i porslin Kina

Klubbat för:

1 400 SEK

Utropspris

2 000 SEK

VÄGGVASER, 2 st. snarlika, ASK med lock, 2 st., ASSIETTER, 6 st., KAKELPLATTOR, 2 st., mm, dekor i underglasyrblått, TALLRIKAR, 1 par, dekor i famille rosefärger, porslin, Kina, 17/1800-tal, 2-17,5 cm

Nagg

104683

2011-10-12