Krus, Tyskland

Krus, Tyskland
Krus, Tyskland
Krus, Tyskland
Krus, Tyskland

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

4 000 SEK

KRUS, Tyskland 1500-talets slut, saltglaserat stengods, reliefdekor på livet med figurer, inskription samt årtalet 1585, höjd 25 cm

Skador, tennlock saknas

104938

2011-10-07