Chiffonjé Karl Johan

Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan
Chiffonjé Karl Johan

Klubbat för:

5 400 SEK

Utropspris

4 000 SEK

CHIFFONJÉ, Karl Johan, stockholmsarbete, av Fredrik Wilhelm Nyberg (hallrättsnickare i Stockholm 1831-nämnd 1842), etikettsigenerad Fred.Wilh Nyberg Stockholm, fanerad med mahogny, beslag av mässing, inredning med lådor och fack, lönnlådor, höjd 137, 123x54 cm

Smärre skador

105151

2011-10-10