Chiffonjé Karl Johan
Klubbat för:
5 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
CHIFFONJÉ, Karl Johan, stockholmsarbete, av Fredrik Wilhelm Nyberg (hallrättsnickare i Stockholm 1831-nämnd 1842), etikettsigenerad Fred.Wilh Nyberg Stockholm, fanerad med mahogny, beslag av mässing, inredning med lådor och fack, lönnlådor, höjd 137, 123x54 cm
Smärre skador
105151
2011-10-10