Bägare av Erik Ernander

Bägare av Erik Ernander
Bägare av Erik Ernander
Bägare av Erik Ernander
Bägare av Erik Ernander
Bägare av Erik Ernander
Bägare av Erik Ernander

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BÄGARE, silver, Erik Ernander (mästare Upsala 1776-1809), stämplad 1799, invändigt förgylld, utsidan delvis förgyllda, svisselerad rocailledekor, höjd 22 cm, vikt ca 519 g

105883

2011-10-15