Graverade porträtt

Graverade porträtt
Graverade porträtt

Klubbat för:

350 SEK

Utropspris

1 000 SEK

PORTRÄTT, 12 graverade porträtt, mest 1700-tal, olika format, bl.a. Fridericus Augustus Elector Saxonia, Earl of Bedford, Le duc de Reichstadt, Johannes Matthias Gesnerus, Samuel Urlsperger, Rhyzelius, Christian IV, lord Cottington, Franciscus Guilielmus

Skador

106973

2011-10-22