Bonadsmålning Småland

Bonadsmålning Småland
Bonadsmålning Småland

Klubbat för:

850 SEK

Utropspris

1 000 SEK

BONADSMÅLNING, del av, Småland, Femsjöskolan, Per Svensson i Duvhult (1787-1862), målad på väv, motiv Rebecca vid brunnen, 101x69 cm
Proveniens: Hövdinge, Flen

Slitage och skador

107045

2011-10-27