Per Vilhelm Cedergren akvarell
Klubbat för:
3 400 SEK
Utropspris
1 000 SEK
CEDERGREN, Per Wilhelm (1820-1896): "Månskenspromenad af Drottningholms gubbar"", signerad och daterad P V.Cedergren 1880, akvarell 12,5x17 cm, enligt påskrift á tergo föreställande 1: Bergström, inspektor 2 Åberg, broarrendator 3 Löfblad vaktm vid Kina Slott 4 PV Cedergren marinmålare, villaegare 5 Forsberg slotts..? 6 Dahlerius Kämner vid ..? 7 Lagerström Fjerdings..?
107350
2011-11-11