Per Vilhelm Cedergren akvarell

Klubbat för:

3 400 SEK

Utropspris

1 000 SEK

CEDERGREN, Per Wilhelm (1820-1896): "Månskenspromenad af Drottningholms gubbar"", signerad och daterad P V.Cedergren 1880, akvarell 12,5x17 cm, enligt påskrift á tergo föreställande 1: Bergström, inspektor 2 Åberg, broarrendator 3 Löfblad vaktm vid Kina Slott 4 PV Cedergren marinmålare, villaegare 5 Forsberg slotts..? 6 Dahlerius Kämner vid ..? 7 Lagerström Fjerdings..?

107350

2011-11-11