Zorn 3 st böcker + Carl Hill
Klubbat för:
2 000 SEK
1 800 SEK
BOËTHIUS, GERDA, Zorn - Tecknaren, målaren, etsaren och skulptören, 1949, upplaga 178/2000, BOËTHIUS, GERDA, Zorn, Människan och konstnären, Stockholm 1977, HJERT, B. - S., Carl Larsson. Grafiska verk. En komplett katalog, Uppsala 1983, bibliofilupplaga 19/500, numrerad etsning, rikt illustrerad, ANDERBERG, A., Carl Hill. Hans liv och hans konst, Malmö 1951
Tecknaren, målaren, etsaren och skulptören: något nött pärm, enstaka fläckar, Grafiska verk: fläckad
107409
2011-10-28