Peter Adolf Persson oljemålning
Klubbat för:
31 000 SEK
Utropspris
20 000 SEK
PERSSON, Peter Adolf (1862-1914): Landskapsvy från Skåne, signerad och daterad P.A. Persson 1889, olja på duk, 97x146 cm
PROVENIENS: Stora Kvalitén, Stockholms Auktionsverk, hösten 1999, katalognr 1269
Hål och dukskador
107774
2011-10-27