Bibliofilupplagor
Klubbat för:
2 200 SEK
2 000 SEK
BÖCKER, 8 volymer, France, Gudarna törsta, 1951 (ill. Bertil Bull-Hedlund), Den svenska boken 500 år, 1983, Nodier, Bibliomanen, 1947 (ill. Sadolin), Liéden, Sven Ljungberg målare, 1986 (med en signerad originalträgravyr på pärmen), Traven, Dödskeppet, 1978 (ill. Billman), Skogekär Bergo, Venerid, 1949 (ill. Björn Jonson), numrerade upplagor i välbevarade band, Collijn, Svensk typografisk atlas, 1952, halvpergament band
108421
2011-11-01