Vas porslin
Klubbat för:
3 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
VAS, porslin, 1800-tal, Qianlongs märke, flambéglasyr, höjd 15 cm
PROVENIENS: Har tillhört samlingen efter en svensk ambassadör med stationering i Hong Kong under 1940-talet
mynningen med smärre glasyrnagg
108506
2011-11-02