Heath sextant
Klubbat för:
2 600 SEK
Utropspris
3 500 SEK
HEATH SEXTANT, "Hezzanith", England omkring 1900-talets mitt, delvis eloxerad mässing, bakelithandtag, signerad Heath & Co, London, nr 74522, längd 23 cm, med tillbehör och certifikat utfärtdat 1974 i mahognyfodral
109116
2011-11-28