Hirschfänger

Hirschfänger
Hirschfänger
Hirschfänger
Hirschfänger

Klubbat för:

9 200 SEK

Utropspris

8 000 SEK

HIRSCHFÄNGER, svensk, 1800-talets andra hälft, klingan märkt CJM Fyrwald & Co Stockholm, korsformad parerstång i förgylld mässing dekorerad med vildsvin, kavel av kannelerad ebenholts med förgylld knapp dekorerad med eklöv och räv, svart skinnbalja med två förgyllda mässingsbeslag, längd 60 cm

109536

2011-11-28