Savolaxsabel

Savolaxsabel
Savolaxsabel

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

SABEL, svensk, m/1770 för Savolax fotjägare eller m/1775 för Savolax lätta infanteriregemente, P-stämplad klinga, längd 81 cm

Hack, korrosionsskador

109543

2011-11-28