Sabel 1800-tal

Sabel 1800-tal
Sabel 1800-tal

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

3 000 SEK

SABEL, svensk, 1800-talets första hälft, för officer vid Livregementets husarkår, fäste med lejonkappa, mässingsbalja med graverade Andreas-kors, längd 96 cm

Baljan med klämskador och slitage

109544

2011-11-28