Sabel 1800-tal
Valmis
2011-11-28
109544
| Korkein tarjous | 4 200 SEK |
| Arviointi | 3 000 SEK |
SABEL, svensk, 1800-talets första hälft, för officer vid Livregementets husarkår, fäste med lejonkappa, mässingsbalja med graverade Andreas-kors, längd 96 cm
Baljan med klämskador och slitage