Sabel 1800-tal
Klubbat för:
4 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
SABEL, svensk, 1800-talets första hälft, för officer vid Livregementets husarkår, fäste med lejonkappa, mässingsbalja med graverade Andreas-kors, längd 96 cm
Baljan med klämskador och slitage
109544
2011-11-28