Tryggve Hermelin akvarell

Tryggve Hermelin akvarell
Tryggve Hermelin akvarell
Tryggve Hermelin akvarell
Tryggve Hermelin akvarell

Klubbat för:

5 000 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HERMELIN, Tryggve (1856-1951): Tallskog, signerad och daterad Tryggve Hermelin 1918, akvarell, 51,5x29 cm
Utställd/etikett: The Art Institute of Chicago, Third International Exhibition of water color paintings 1923

109913

2011-11-13