Tryggve Hermelin akvarell
Klubbat för:
5 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HERMELIN, Tryggve (1856-1951): Tallskog, signerad och daterad Tryggve Hermelin 1918, akvarell, 51,5x29 cm
Utställd/etikett: The Art Institute of Chicago, Third International Exhibition of water color paintings 1923
109913
2011-11-13