Olof Hermelin/Julius Kronberg olja
Klubbat för:
18 500 SEK
Utropspris
4 000 SEK
HERMELIN, Olof (1827-1913): "Vid grinden", monogramsignerad OH a tergo, olja på pannå, 26,5x16,5 cm Påskrift a tergo av Olof Hermelin "Figurerna målade 1871 af Julius Kronberg intygas OH"
109920
2011-11-13