Bägare i silver Aron Wangstelius Torshälla
Klubbat för:
4 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
BÄGARE, silver, Aron Wangstelius, Torshälla 1787, dekor av kartuscher och rocailler, invändigt samt delvis utvändigt förgylld, höjd 22 cm
Utvändig förgyllning sliten, bucklor, senare inskription: "Axel M Lundquist den 12/3 89 tillägnad af
110049
2011-11-24