Bägare i silver Aron Wangstelius Torshälla

Klubbat för:

4 000 SEK

Utropspris

5 000 SEK

BÄGARE, silver, Aron Wangstelius, Torshälla 1787, dekor av kartuscher och rocailler, invändigt samt delvis utvändigt förgylld, höjd 22 cm

Utvändig förgyllning sliten, bucklor, senare inskription: "Axel M Lundquist den 12/3 89 tillägnad af

110049

2011-11-24