Rysk sabel
Klubbat för:
15 500 SEK
Utropspris
8 000 SEK
SABEL, rysk, 1800-talets slut, för officer, klinga med etsad dekor och förgylld dekor, märkt J E Bleckman Solingen, mässingsfäste med kavel av horn, sliten portepé, längd 90 cm
Korrosionsskador sliten portepé
110393
2011-11-28