Herrfickur spindelgång

Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång

Klubbat för:

5 800 SEK

Utropspris

1 000 SEK

HERRFICKUR, 1800-talets första del, förgyllt verk med graverad dekor, märkt Norton, London, stoppfunktion, spindelgång, förgylld urtavla med romerska siffror, förgylld inner- och ytterboett, ytterboettens diameter 59 mm
PROVENIENS: Familjen Bondes samlingar, Ericsbergs slott

Fungerar, smärre bucklor

110811

2011-12-07