Joseph Davis herrfickur
Klubbat för:
4 400 SEK
Utropspris
4 000 SEK
DAVIS, Joseph (verksam omkring 1700), London, herrfickur, märkt i verket, förgyllt verk, nr 784, graverad dekor, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, små 15-60, slät inner- och ytterboett av silver, ytterboettens diameter 58 mm
PROVENIENS: Familjen Bondes samlingar, Ericsbergs slott
Fungerar ej
110849
2011-12-07