Herrfickur spindelgång

Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång

Klubbat för:

1 200 SEK

Utropspris

1 500 SEK

HERRFICKUR, omkring 1800, förgyllt verk, märkt Servisse, London, nr 6543, graverad dekor, spindelgång, vit urtavla med romerska siffror, inner- och ytterboett av silver, stämplade London 1815 och 1796, ytterboettens diameter 54 mm
PROVENIENS: Familjen Bondes samlingar, Ericsbergs slott

Fungerar, glas saknas

110871

2011-12-07