Herrfickur spindelgång

Herrfickur spindelgång
Herrfickur spindelgång

Klubbat för:

4 200 SEK

2 000 SEK

HERRFICKUR, omkring 1800, förgyllt verk, märkt G. Masterman, London, nr 17827, spindelgång, urtavlan med arabiska siffror och målad dekor av landskap, inner- och ytterboett av silver, ytterboettens diameter 62 mm
PROVENIENS: Familjen Bondes samlingar, Ericsbergs slott

Fungerar ej

110879

2011-12-07