Herrfickur spindelgång
Klubbat för:
4 200 SEK
2 000 SEK
HERRFICKUR, omkring 1800, förgyllt verk, märkt G. Masterman, London, nr 17827, spindelgång, urtavlan med arabiska siffror och målad dekor av landskap, inner- och ytterboett av silver, ytterboettens diameter 62 mm
PROVENIENS: Familjen Bondes samlingar, Ericsbergs slott
Fungerar ej
110879
2011-12-07