Herrfickur spindelgång
Klubbat för:
1 700 SEK
Utropspris
1 200 SEK
HERRFICKUR, 1800-talets första del, förgyllt verk, spindelgång, urtavlan med arabiska siffror, boett av silver nickel med graverad dekor av ängel med lie, diameter 52 mm
PROVENIENS: Familjen Bondes samlingar, Ericsbergs slott
Fungerar ej
111020
2011-12-07