Leroy & Fils herrfickur duplexgång guld

Klubbat för:

4 400 SEK

Utropspris

2 500 SEK

LEROY & FILS (verksamma 1817-24), Paris, herrfickur, märkt i boetten, förgyllt verk, duplexgång, vit urtavla med romerska siffror, slät boett av guld 18 k, nr 23974, diameter 46 mm
PROVENIENS: Familjen Bondes samlingar, Ericsbergs slott

Fungerar, timvisaren av, glas saknas, urtavlan med smärre skador

111072

2011-12-07