Axel Einar Hjorth karmstolar för Tösse

Klubbat för:

11 500 SEK

Utropspris

10 000 SEK

KARMSTOLAR, 1 par, Axel Einar Hjorth, Nordiska Kompaniet 1930, förnicklat stålrör, klädda i svart tagel, pärlspikning, höjd 82 cm PROVENIENS: Konditori Tösse, Banérgatan 7, Stockholm.

Slitage och mindre skador

111103

2011-11-20