Axel Einar Hjorth bord för Tösse

Klubbat för:

4 200 SEK

Utropspris

6 000 SEK

BORD, Axel Einar Hjorth, Nordiska Kompaniet 1930, underrede av förnicklade stålrör, bordsskiva klädd i svart laminat, skyltmärkt NK R 34728 C 2 29 74, höjd 74,5, diameter 60 cm PROVENIENS: Konditori Tösse, Banergatan 7, Stockholm.

Slitage

111106

2011-11-20