Axel Einar Hjorth karmstol för Tösse
2011-11-20
111107
| Klubbat belopp | 2 000 SEK |
| Utropspris | 4 000 SEK |
KARMSTOL, Axel Einar Hjorth Nordiska Kompaniet 1930, förnicklat stålrör, klädd i svart tagel, pärlspikning, höjd 82 cm PROVENIENS: Konditori Tösse, Banérgatan 7, Stockholm.
Skador och slitage