Perrin herrfickur spindelgång
Klubbat för:
2 400 SEK
2 000 SEK
PERRIN, Paris, herrfickur, 1800-talets första del, märkt i verket, förgyllt verk, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, försilvrad boett med driven dekor av figurer, diameter 51 mm
PROVENIENS: Familjen Bondes samlingar, Ericsbergs slott
Fungerar ej, smärre slitage
111593
2011-12-07