Perrin herrfickur spindelgång

Perrin herrfickur spindelgång
Perrin herrfickur spindelgång
Perrin herrfickur spindelgång
Perrin herrfickur spindelgång

Klubbat för:

2 400 SEK

2 000 SEK

PERRIN, Paris, herrfickur, 1800-talets första del, märkt i verket, förgyllt verk, spindelgång, vit urtavla med arabiska siffror, försilvrad boett med driven dekor av figurer, diameter 51 mm
PROVENIENS: Familjen Bondes samlingar, Ericsbergs slott

Fungerar ej, smärre slitage

111593

2011-12-07